در صورت رزرو خودرو بیش از 2 روز هزینه تحویل و عودت در فرودگاه و شهر دبی رایگان می باشد
در صورت رزرو خودرو بیش از 7 روز 5% تخفیف لحاظ میگردد
تهیه سیم کارت جهت توریست ها در دبی

سیم کارت در دبی(۲۰۲۴)؛ راهنمای جامع برای گردشگران با نکات کاربردی

تهیه سیم کارت در دبی کمکتان می‌کند تا با دسترسی به خدمات ارتباطی به‌صرفه و با پوششی مطلوب، تجربه سفرتان را کامل کنید. اکثر کشورها معمولاً ساز و کاری را برای تهیه کردن سیم کارت در بدو ورود به کشور به‌ویژه در فرودگاه اندیشیده‌اند. چنین امکاناتی در امارات نیز برایتان فراهم شده‌اند. با خرید سیم کارت می‌توانید بدون نگرانی درباره کیفیت اتصالات مطمئن و بی‌وقفه از امکانات تبلت یا تلفن هوشمندتان استفاده کنید. بنابراین، چنانچه می‌خواهید درباره نحوه تهیه سیم کارت در دبی یا ضرورت آن بیشتر بدانید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 

توجه کنید:

خرید سیم کارت امارات تنها راه حل موجود نیست! شما می‌توانید از راه‌های دیگری هم استفاده کنید. از خدمات رومینگ همراه اول یا ایرانسل بهره مند شوید، یا از سرویس‌های رایگان مانند تلگرام، وایبر و اسکایپ برای تماس و پیام‌رسانی اینترنتی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کارت‌های تلفن عمومی یا کارت‌های تلفن بین‌المللی در باجه‌های عمومی استفاده نمایید. اما چرا پیشنهاد خرید سیم کارت دبی؟

ضرورت خرید سیم کارت دبی چیست؟

تهیه سیم کارت در دبی جهت مسافرین

پیشنهاد خواندنی: غذا در دبی، اکتشاف لحظاتی شیرین!

به‌صرفه بودن:

 با تهیه سیم کارت می‌توانید هزینه‌های تماس، پیامک و اینترنت را با نرخ محلی بپردازید که غالباً از هزینه‌های رومینگ بین‌الملل ارزان‌تر هستند. این ویژگی را می‌توانیم به قیمت سیم کارت در دبی نسبت به سایر شهرهای معروف جهان نیز تعمیم بدهیم. از طرفی، هزینه تماس‌های بین‌المللی با داشتن سیم کارت محلی عمدتاً ارزان‌تر از سیم کارت شخصی‌تان در می‌آید.

راحتی در سفر:

با داشتن سیم کارت محلی، شماره تلفنی دارید که با خاطری آسوده می‌توانید با افراد محلی، مشاغل و خدمات اضطراری دبی تماس بگیرید.

راحتی در سفر با تهیه سیم کارت دبی

• پیشنهاد خواندنی: هر لحظه با شماره‌های تماس ضروری دبی، اطمینان حاصل کنید که کمکی در دسترس است!

دسترسی داشتن به اینترنت:

با خرید سیم کارت می‌توانید بدون نیاز به شبکه‌های Wi-Fi عمومی، با تلفن هوشمند یا دستگاه‌های دیگر به اینترنت متصل شوید.

خدمات و طرح‌های متنوع:

سیم کارت محلی دسترسی‌تان را به طرح‌ها و بسته‌های مختلف تلفن همراه متناسب با نیازتان فراهم می‌کند. از طرفی، برخی سرویس‌ها و برنامه‌ها در دبی ممکن است صرفاً به شماره تلفن محلی ارائه شوند.

پوشش ارتباطی و مخابراتی مطلوب:

شبکه در دبی پوشش مناسبی دارد و می‌توانید مطمئن باشید که در اکثر مناطق شهر اتصالی بی‌نقص خواهید داشت. البته چنانچه قصد دارید به مناطق دورافتاده سفر کنید، توصیه می‌کنیم پیش از خرید سیم کارت در دبی، نقشه‌های پوشش ارائه‌دهندگان مختلف را بررسی کنید.

آنتن دهی مناسب سیم کارت در دبی

پیشنهاد خواندنی: فرودگاه دبی، دروازه ورود به دنیای مدرن و جذاب دبی!

اپراتورهای اصلی تلفن همراه در دبی کدامند؟

دبی دو اپراتور اصلی مخابراتی به شرح زیر دارد که سیم کارت و خدمات تلفن همراه ارائه می‌دهند:

اتصالات (Etisalat):

خرید سیم کارت را می‌توانید از اتصالات انجام دهید. این شرکت از اپراتورهای مخابراتی پیشرو در امارات است. خدمات متنوع آن اعم از سیم کارت‌های اعتباری و دائمی با طرح‌ها و بسته‌های مختلف تلفن همراه می‌تواند پاسخگوی هر نیازی باشد. اتصالات پوشش گسترده‌ای در دبی دارد و خدمات شبکه مطمئنی ارائه می‌دهد.

DU:

 نیز از اپراتورهای بزرگ مخابراتی امارات است. با تهیه سیم کارت امارات از این شرکت از نرخ‌ها و پوشش‌های رقابتی استفاده می‌کنید. این اپراتور گزینه‌های افزوده‌ای نظیر بسته‌های داده و تماس بین‌المللی نیز عرضه می‌کند.

هر دو اپراتور Etisalat و .Du نمایندگی‌های متعددی در سراسر دبی دارند؛ از جمله مراکز خرید، فرودگاه‌ها و حتی خرده‌فروشی‌ها. پلتفرم‌های آنلاین و برنامه‌های تلفن همراه آن‌ها کمکتان می‌کنند تا:

حسابتان را مدیریت کنید.

سیم کارتتان را شارژ کنید و به خدمات پشتیبانی مشتریان از جمله قیمت سیم کارت در دبی دسترسی داشته باشید.

تهیه سیم کارت امارات در فرودگاه دبی

نحوه تهیه سیم کارت در دبی

 • اپراتور مخابراتی مورد نظرتان را انتخاب کنید: بررسی‌های لازم را درباره ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی جهت تهیه سیم کارت انجام دهید. محصولی را برگزینید که بهترین سازگاری را با نیازهایتان داشته باشد. بد نیست بدانید که توجیه قیمت سیم کارت در دبی به عواملی مثل مدت اقامت و حجم اینترنت مورد نیازتان بستگی دارد.
 • مدارکتان را به همراه داشته باشید: طبق مقررات محلی، معمولاً اصل گذرنامه و کپی ویزا را برای ثبت نام و خرید سیم کارت در دبی لازم خواهید داشت.
 • طرحی را برگزینید: نیازمندی‌هایتان را با نماینده فروش مطرح کنید و طرحی متناسب با نیازتان را انتخاب کنید. فروشندگان می‌توانند در این خصوص راهنمایی‌تان کنند.
 • فرم‌های مربوطه را تکمیل کنید: برای تهیه سیم کارت در دبی، فرم‌های ثبت نام مخصوصی به‌وسیله ارائه‌دهندگان مخابراتی تدارک دیده شده‌اند. برای تکمیل آن‌ها به اطلاعات شخصی، گذرنامه و ویزایتان نیاز خواهید داشت.
 • هزینه سیم کارت: هزینه خرید سیم کارت در دبی عموما ۷۵-۵۰ درهم است و با توجه به نیازها و طرح‌هایی که اپراتورهای فوق به مشتریان خود عرضه می‌کنند، می‌توانید سیم‌کارت مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید.
 • پرداخت و فعال‌سازی: پس از پرداخت هزینه مربوط به سیم کارت و خدمات مربوطه، معمولاً نماینده فروشگاه سیم کارتتان را فعال می‌کند.
 • خدمات افزوده مورد نظرتان را انتخاب کنید: می‌توانید خدمات افزوده‌ای نظیر بسته‌های داده، گزینه‌های تماس بین‌المللی یا خدمات ارزش افزوده‌ای مثل آهنگ تماس گیرنده یا تقویت‌کننده داده را برگزینید.
 • پس از خرید سیم کارت در دبی اتصالتان را بررسی کنید: پس از فعال‌سازی سیم کارت، اتصالش را امتحان کنید تا مطمئن شوید که تماس‌ها، پیامک‌ها و سرویس‌های داده به درستی کار می‌کنند.
 • شیوه‌های شارژ سیم کارت اعتباری‌تان را یاد بگیرید: پس از تهیه سیم کارت، می‌توانید آن را به روش‌های مختلفی شارژ کنید؛ از جمله: فروشگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی، سوپرمارکت‌ها و پلتفرم‌های آنلاین.

از چه سیم کارتی در دبی استفاده کنیم؟

قبل از تصمیم‌گیری درباره خرید سیم کارت دبی، حواستان باشد که فرودگاه، عمده مراکز خرید و هتل‌های این شهر مجهز به اینترنت Wi-Fi رایگان هستند.

 • چنانچه به‌عنوان توریست به دبی سفر می‌کنید شاید بهتر باشد از سیم کارت‌های توریستی مخصوص استفاده کنید. بسته‌های آن‌ها عمدتاً حجم داده و زمان مکالمه داخلی یا بین‌المللی مشخصی دارند؛ مانند ۷ یا ۱۴ روزه. اگر قیمت سیم کارت در دبی برایتان مهم و مدت اقامتتان کوتاه است، می‌توانید این محصول را از فرودگاه یا مراکز اطلاعات گردشگری تهیه کنید. این سیم کارت‌ها به‌صورت رایگان عرضه می‌شوند.
 • ممکن است اقامتتان در دبی کمتر از ۷ روز باشد و حجم داده‌ای کمتر از یک گیگابایت نیاز داشته باشید؛ در این‌صورت شاید بهتر باشد به جای تهیه سیم کارت در دبی از اینترنت رومینگ همراه اول یا ایرانسلتان استفاده کنید. اما چنانچه مصرف داده‌تان بیش از یک گیگابایت خواهد بود، توصیه می‌کنیم که از بسته‌های شرکت یا اتصالات استفاده کنید.

فعال کردن سیم کارت امارات توسط مسافرین

چگونه پس از خرید سیم کارت در دبی، فعالش کنیم؟

فعال‌سازی سیم کارت :

 • سیم کارت را داخل گوشی‌تان بگذارید و روشنش کنید.
 • #۱۲۲* را شماره‌گیری کنید.
 • شماره گذرنامه، تاریخ ورود و کشوری را وارد کنید که از آنجا به دبی آمده‌اید.
 • چنانچه به تشخیص سیستم، واجد شرایط باشید و جزئیات اطلاعاتتان صحیح باشد، اعلانی دریافت می‌کنید مبنی بر این‌که درخواستتان در حال پردازش است.
 • پس از تأیید، اعلانی پیامکی دریافت خواهید کرد که شماره تلفن سیم کارتی که به شما اختصاص داده شده را مشخص می‌کند.
 • برای انتخاب کردن زبان خدمات شبکه تلفن همراه، ۱۳۵ را شماره‌گیری کنید.
 • برای مشاهده کردن میزان اعتبارتان می‌توانید #۱۳۵* را شماره‌گیری کنید.

فعال‌سازی سیم کارت اتصالات:

 • پس از ثبت نام سیم کارت اتصالات در شبکه شاید لازم باشد آن را با تماس تلفنی یا ارسال پیامک فعال کنید. اتصالات بسته به نوع سیم کارت و طرح انتخابی‌تان روش‌های فعال‌سازی مختلفی را ارائه می‌دهد. از جمله این‌که:
 • از تلفن ثابت با ۱۲۵ تماس بگیرید.
 • پس از ثبت نام، کد QR مخصوصی دریافت می‌کنید که کافی است آن را با دستگاه تلفن همراهتان اسکن و خاموش و روشنش کنید. پس از راه‌اندازی مجدد، eSIM فعال و آماده استفاده خواهد بود.
 • کاربران تلفن همراه می‌توانند با برنامه My Etisalat UAE یا ارسال پیامک حاوی کلمه «ICP» به ۱۰۱۲ مشترک طرح تماس اینترنتی این شرکت شوند.
 • برای اطلاع یافتن از باقیمانده اعتبارتان می‌توانید #۱۲۱* و برای حصول اطمینان از رجیستر و فعال شدن سیم کارتتان #۱۴۰* را شماره‌گیری نمایید.

سیم کارت امارات برای مسافرین دبی نیازی ضروری است

چطور سیم کارت رایگان بگیریم؟

برای دریافت سیم کارت رایگان در دبی، کافی است که به عنوان یک گردشگر وارد شهر شده و پس از ورود، این سیم کارت را به شما هدیه می دهند. این سیم کارت شامل ۲۰ مگابایت اینترنت و ۳ دقیقه مکالمه رایگان است. پس از استفاده از اعتبار اینترنت و شارژ آن، می‌توانید با شماره‌گیری کد *۱۲۲# آن را شارژ کنید. برای فعال‌سازی نیز از همین کد دستوری استفاده می‌شود. این خدمت تنها برای گردشگران بالای ۱۸ سال در دسترس است.

کلام پایانی

خرید سیم کارت در دبی بسته به نوع و مدت اقامتتان در کشور امارات می‌تواند جزء ضروری‌ترین اقدامات باشد. دو اپراتور اصلی امارات یعنی اتصالات و Du. رقابت نزدیک و فراگیری با یکدیگر دارند تا خدمات ارتباطی بی‌نقصی را به کاربرانشان ارائه دهند. بسته به میزان و نوع مکالمه و حجم داده مورد نیازتان می‌توانید با تهیه سیم کارت در دبی از سرویس‌های متنوع این شرکت‌ها استفاده کنید. البته برای سفر توریستی به این کشور و مصارف کمتر، شاید بهتر باشد از سیم کارت رایگان توریستی آن استفاده کنید. شاید هم با در نظر گرفتن قیمت سیم کارت و شرایط سفرتان بخواهید به سیم کارت شخصی‌تان اکتفا کنید. 

نظرات (۲ دیدگاه)

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
maryam
maryam
21 روز قبل

به نظرم در خصوص فعال کردن و استفاده از سیم کارت دبی هنوز مطلب برای گفتن هست. به نظرم کاش فیلمی تهیه کنید.