در صورت رزرو خودرو بیش از 2 روز هزینه تحویل و عودت در فرودگاه و شهر دبی رایگان می باشد
رستوران رفتن در دبی تفریحی جذاب

۱۰ رستوران خاص در دبی که تجربه ای متفاوت را برای شما رقم میزند!

دبی با تجربه‌هایی خاص و رؤیایی همواره چیزی برای شگفتی دارد؛ تفریحات، مراکز خرید و هتل‌هایی که در جای دیگر دنیا نظیر ندارند و البته غذاها! تجربه غذایی می‌تواند بخشی از خاطره‌های سفر باشد و شاید به همین خاطر است که گردشگری غذایی در دنیای امروز طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما برای تمام‌عیار شدن این تجربه، بهتر است هوشمندانه عمل کنید! یعنی بهترین رستوران در دبی را قبل از عزیمت به آن بشناسید. در این‌صورت، هم برنامه‌ریزی دقیقی خواهید داشت و هم لذت بردن از غذا را دو چندان خواهید کرد. با این مطلب کارا پلاس همراه باشید تا برای این کار کمکتان کنیم!

رستوران در دبی کجا برویم؟

دبی خودش را با انبوهی از رستوران‌های کلاس جهانی، به‌عنوان مرکز جهانی لذت‌های خوراکی تثبیت کرده است. رستوران‌های این شهر از ارتفاعات پر زرق و برق برج خلیفه تا سواحل آب‌های آرام آن پراکنده‌اند. از طرفی، صحنه آشپزی آن را تلفیقی از سنت و نوآوری خواهید یافت. لذا غذاهای لذیذ برای هر ذائقه‌ای در دبی فراهم هستند؛ فقط کافی است دلخواهتان را از فهرست زیر انتخاب کنید!

رستوران ژاپنی زوما در مرکز شهر دبی

• پیشنهاد خواندنی: با چرخ و فلک دبی، به آسمان نگاه کنید و از دیدن منظره‌های شگفت‌انگیز لذت ببرید.

زوما دبی (Zuma Dubai) جلوه زیبایی‌شناسانه ژاپنی

این رستوران واقع در منطقه شلوغ شهر، ظرافت معاصر را با غذاهای اصیل ژاپنی ترکیب کرده است. زوما که در مرکز مالی بین‌المللی دبی (DIFC) واقع شده است، طراحی شیک و مینیمالیستی دارد. هنگامی که وارد زوما دبی می‌شوید، فضای داخلی شیک و مدرنی پیش چشمانتان خواهد بود که  انتخابتان را جذاب می‌کند. عناصر طراحی این رستوران را از معماری سنتی ژاپنی الهام گرفته‌اند؛ یعنی خطوط تمیز، لهجه‌های چوبی گرم و نورپردازی ظریف. همه این‌ها زمینه را برای تجربه غذایی خاص و صمیمی فراهم می‌کنند.

منوی شگفت‌انگیز

منوی زوما را باید سمفونی طعم‌ها بدانیم که از انتخاب کردن این رستوران در دبی پشیمانتان نخواهد کرد.  در آن حس و حالی معاصر را با غذاهای کلاسیک ژاپنی خواهید یافت. از تازه‌ترین ساشیمی و سوشی گرفته تا انتخاب‌های خوش‌طعم روباتا گریل، هر غذا را باید شاهکار آشپزی بدانید که با دقت و خلاقیت درست شده است. سرآشپزهای زوما تکنیک‌های سنتی را به بهترین شکل با ارائه‌های خلاقانه ترکیب و تجربه غذایی معتبر و آوانگاردی را میهمان ذائقه‌تان می‌کنند.

منوی جذاب رستوران زوما در شهر جوان دبی

• پیشنهاد خواندنی: ۰ تا ۱۰۰ قوانین رنت خودرو در دبی؛ آنچه برای رنت خودرو باید بدانید!

لوکیشن زوما دبی

موقعیت مکانی این رستوران در DIFC بر جذابیتش می‌افزاید و مشتریان متنوعی را جلب می‌کند؛ مثل حرفه‌ای‌های تجاری، افراد محلی و بازدیدکنندگان بین‌المللی. چنین موقعیتی آن را به انتخابی محبوب برای جلسات کاری، شام‌های عاشقانه و مجالس اجتماعی تبدیل می‌کند. در تراس وسیع آن فضایی آرام خواهید یافت که می‌توانید از خوردن غذا در فضای باز با مناظر خیره‌کننده از خط افق شهر لذت ببرید.

 

پیرشیک یا پیرچیک (Pierchic)

 این رستورانِ روی آب که در القصر در مدینه جمیرا قرار دارد، بهشتی برای خاص‌پسندها است. در این‌جا مناظر خیره‌کننده و تجربه غذایی دریایی به هم می‌رسند.  Pierchicدر بین آبراه‌های خیره‌کننده مدینه جمیرا محیطی صمیمی و رمانتیک دارد. این رستوران در دبی، به مقصد مطلوبی برای مناسبت‌های خاص و شب‌های عاشقانه تبدیل شده است.

رستوران جذاب Pierchic در منطقه جمیرا در شهر دبی

• پیشنهاد خواندنی: رستوران زیر آب در دبی برای لذت بردن از طعم غذا در عمق دریا

معماری پیرشیک

معماری شگفت‌انگیز این رستوران طراحی معاصر را با عناصر الهام‌گرفته از اقیانوس ترکیب می‌کند؛ طوری که به نظر می‌رسد بر فراز آب شناور است و چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه را از خط ساحلی دبی ترسیم می‌کند. فضای داخلی به زیبایی طراحی شده است و پنجره‌هایی از کف تا سقف دارد که مناظر پانوراما را قاب می‌کنند. لذا محیط آن را آرام و مجلل خواهید یافت.

تجربه غذایی به سبک  Pierchic

در پیرچیک جشنی از بهترین غذاهای دریایی فراهم است که به‌طرز ماهرانه‌ای توسط تیمی از سرآشپزهای بااستعداد تهیه می‌شوند. این منو انواع غذاهای خلاقانه را از تازه‌ترین صیدهای دریایی در خودش دارد؛ از خرچنگ آبدار گرفته تا صدف‌های لطیف.

رستوران زیبای پیرچیک بر روی ابهای زیبای دریا

• پیشنهاد خواندنی: راهنمای جاذبه‌های دبی مال؛ کشف بهترین اماکن برای خرید و تفریح!

نوبو دبی (Nobu Dubai)

برای رفتن به این رستوران در دبی باید به آتلانتیس و استراحتگاه نخل بروید. نوبو دبی بر روی هلال نخل جمیرا قرار دارد و منظره‌اي پانوراما از آب‌های نیلگون و خط افق نمادین دبی را به نمایش می‌گذارد. در واقع، از لحظه‌اي که وارد نوبو دبی می‌شوید، در فضایی از ظرافت معاصر قرار می‌گیرید. فضای داخلی این رستوران را به سبک ژاپنی و مدرن طراحی کرده‌اند که راحت و دلپذیر است. لذا اینجا را با دکور شیک و محیط صمیمی به افرادی پیشنهاد می‌دهیم که تجربه غذایی لوکس را در نخل مجلل می‌جویند.

رستوران لوکس Nobu Dubai بر روی نخل جمیرا

• پیشنهاد خواندنی: غذا در دبی، بخش خوب سفر و شکم گردی!

حال و هوای نوبو برای مهمانان

منوی این رستوران نوعی سفر غذایی است که دقت تکنیک‌های ژاپنی را با طعم‌های جسورانه و مبتکرانه غذاهای پرو تلفیق می‌کند. غذاهایی مانند بلک کاد میسو و دم زرد Jalapeño با برند جهانی نوبو عجین شده‌اند. هر بشقاب را باید اثری هنری بدانید که مهارت سرآشپزها را به رخ می‌کشد. تراس فضای باز نوبو صداهای آرامش‌بخش دریا را به میز غذاخوری می‌آورد. این فضا با ناهاری آرام یا شامی رمانتیک زیر ستاره‌ها محیطی صمیمی را برای لذت بردن از خلاقیت‌های آشپزی Nobu تدارک می‌بیند.

La Petite Maison معنای دیگری از رستوران در دبی

این رستوران در محیط پویای مرکز مالی بین‌المللی دبی (DIFC)، تجسمی خلاقانه از ظرافت آشپزی فرانسوی-مدیترانه‌اي می‌آفریند. مشتریان در اینجا به فضایی دعوت هستند که در نقطه تلاقی جذابیت ریویرای فرانسه و انرژی جها‌نشهری دبی قرار دارد. La Petite Maison با نمای آبی متمایز و فضای داخلیش گرما و پیچیدگی را القا می‌کند. این طراحی زیبایی کلاسیک فرانسوی را با پیچ و تاب معاصر در خودش دارد و محیطی جذاب و ظریف خلق کرده است. موقعیت راهبردی این رستوران در داخل DIFC، آن را به مقصد مطلوبی برای ناهارهای کاری، شام جشن و گردهمایی‌های صمیمی تبدیل می‌کند.

رستوران فرانسوی La Petite Maison در دبی

• پیشنهاد خواندنی: ۰ تا ۱۰۰ راهنمای سفر به دبی، آنچه باید بدانیم!

معماری و تجربه غذایی ناب

با وارد شدن به La Petite Maison به ظرافتی جاودانه از معماری داخلی می‌رسید که با کتانی سفید، لهجه‌های چوبی تیره و نور طبیعی فراوان تزیین شده است. این سفر آشپزی در بهترین رستوران دبی سادگی و اصالت طعم‌های مدیترانه‌ای را در خودش دارد. منوی آن را شاهکار آشپزی بدانید که شامل مجموعه‌اي از غذاهای انتخابی است که غنای غذاهای پروانسالی و نیکوا را به نمایش می‌گذارد. برای تدارک دیدن غذاها از جمله مرغ بریان نمادین و ریزوتو نفیس ترافل، از بهترین مواد اولیه و تکنیک‌های پخت سنتی استفاده می‌کنند.

باب‌الشمس الحدیره

برای رسیدن به این رستوران در دبی باید به هتل صحرایی باب‌الشمس بروید. در اینجا از شما با ترکیب بی‌نظیری از غذاهای سنتی، سرگرمی‌های فرهنگی و جذابیت چشم‌انداز روستایی کویر پذیرایی می‌کنند. الحدیره که در گستره بیابان قرار دارد، مقصدی است که میهمانان را به دوران گذشته مهمان‌نوازی عربی می‌برد. معماری این رستوران طراحی سنتی عربی را با دیوارهای آجری گلی، دروازه‌های چوبی روستایی و صندلی‌هایی در فضای باز در زیر آسمان درخشان دارد. این محیط معتبر و لوکس تجربه غذایی راحت و به یاد ماندنی را برایتان خواهد آفرید.

رستوران باب‌الشمس الحدیره در قلب صحرای دبی

• پیشنهاد خواندنی: هر آنچه در خصوص باغ گل دبی (Miracle Garden) باید بدانیم!

متفاوت مثل باب‌الشمس

موقعیت مکانی باب الشمس به جذابیت‌های الحدیره افزوده است؛ زیرا این استراحتگاه را طوری طراحی کرده‌اند که به‌طور یکپارچه با زیبایی‌های طبیعی تپه‌های شنی اطراف ادغام شود. لذا میهمانان می‌توانند تپه‌های شنی و چشم‌انداز وسیع بیابان را ببینند و تجربه‌اي متفاوت را در رستوران داشته باشند. گزینه‌های غذایی الحدیره انواع غذاهای سنتی، از گوشت کبابی آبدار تا برنج معطر و مزه‌های خوش‌طعم را در بر می‌گیرند. ایستگاه‌های آشپزی زنده نیز بر پویایی بودن در اینجا می‌افزایند و مهمانان می‌توانند شاهد آماده‌سازی غذاهای سنتی باشند.

غذاهای خوشمزه رستوران باب‌الشمس الحدیره در دبی

• پیشنهاد خواندنی: کایاک سواری در دبی! کجا و چطور میتوان از این تفریح آبی استفاده کرد؟

جذابیت‌های خاص این رستوران در دبی

سرگرمی‌های الحدیره با اجرای زنده موسیقی سنتی، رقص و نمایش شاهین‌ها سر و شکل می‌گیرند. این محیط با درخشش سو سو کننده فانوس‌ها جادویی می‌شود و روح شب‌های عربی را منعکس می‌کند. در واقع، رفتن به این رستوران سفری فرهنگی برای کاوش در سنت‌های عربی و نوعی ماجراجویی آشپزی در دل صحرا است.

رستوران ژاپنی TOMO

TOMO می‌تواند دلخواه کسانی باشد که تجربه آشپزی اصیل و همه‌جانبه ژاپنی را می‌جویند. مهمانان از لحظه ورودشان به این رستوران، با محیطی مواجه می‌شوند که به هنر و ظرایف فرهنگ ژاپنی آراسته شده است. منوی آن را اودیسه آشپزی از میان طعم‌های متنوع و نفیس غذاهای ژاپنی در نظر بگیرید؛ از سوشی و ساشیمی باکیفیت تا ارائه‌های هنرمندانه تمپورا و تپانیاکی. هر غذا در واقع،  گواهی بر تعهد رستوران به اصالت و کیفیت است. سرآشپزهای TOMO تخصص و اشتیاقشان را به نمایش می‌گذارند و مطمئن می‌شوند که غذا به دل مهمانان خواهد نشست!

رستوران TOMO ژاپنی در شهر زیبای دبی

صندلی‌هایی برای لذت بردن از دبی!

این رستوران در دبی محیطی آرام را برای لذت بردن از غذا فراهم کرده است. مشتریان TOMO خودشان را در فضای داخلی براق یا قسمت روباز در محیطی غوطه‌ور می‌یابند که شاید کاوشی فرهنگی و غذایی باشد. در واقع، این رستوران پلی فرهنگی است که دبی را به سنت‌های آشپزی پر جنب و جوش و متنوع ژاپن متصل می‌کند. در نتیجه، تجربه غذایی اصیل و به یاد ماندنی را برای افرادی تدارک می‌بیند که در این کلانشهر به دنبال طعم واقعی غذاهای ژاپنی هستند.

 

پای تای (Pai Thai)

سراغ این رستوران تایلندی مسحورکننده را باید از استراحتگاه مجلل مدینه جمیرا بگیرید. Pai Thai تجربه‌ای فراگیر در خودش دارد که مهمانان را به خیابان‌های پر جنب و جوش تایلند می‌برد. از طرفی در اینجا مناظری پانوراما از آبراه‌های آرام این منطقه پیش چشمانتان هستند. این رستوران در امتداد کانال‌های آبی پیچیده، با معماری جذاب الهام‌گرفته از تایلند و فضای داخلی چوبی سنتی، مجذوبتان می‌کند. فضای رستوران ترکیبی هماهنگ از ظرافت و اصالت است که زمینه را برای غذا خوردن در محیطی صمیمی و خاص فراهم می‌کند.

رستوران Pai Thai رستورانی لوکس و جذاب در دبی

پای تای در بین بهترین رستوران‌های دبی

میهمانان می‌توانند از طریق آبرا (قایق سنتی) به این رستوران بروند و در امتداد آبراه‌های آرام استراحتگاه از زیبایی لذت ببرند. سفر به پای تای را تجربه جالبی بدانید که احساس فرار از شلوغی‌های شهر به خلوتگاهی آرام و عجیب را با الهام از تایلند برایتان تداعی می‌کند.

منوی نفیس با گزینه‌های دلچسب

رستوران تایلندی Pai Thai در شهر دبی

در منوی این رستوران نمایش طعم‌های متنوع غذاهای تایلندی را خواهید دید. از سوپ‌های معطر تام یام گرفته تا انواع پرجنب و جوش و غذاهای دریایی ظریف که هر کدام اثری از میراث آشپزی تایلندی هستند. سرآشپزهای Pai Thai خلاقیتشان را با اصالت طعم‌های متمایز و جسورانه غذای تایلندی به رخ می‌کشند.

 

At.mosphere

این رستوران در دبی اوج پیچیدگی را در خودش دارد. مهمانان خوش‌ذوق آن دعوت هستند تا غذاهای عالی را در میان ابرها بر فراز برج خلیفه نمادین نوش جان کنند. At.mosphere در طبقه ۱۲۲ این برج قرار دارد که علاوه بر تجربه غذایی، نوعی سمفونی دیداری را از منظره شهری دبی فراهم می‌کند. این رستوران را در تجربه گردشگری At the Top برج خلیفه در نظر گرفته‌اند که آن را به بخشی جدایی‌ناپذیر از شگفتی‌های معماری دبی تبدیل می‌کند.

رستوران زیبای At.mosphere در برج الخیفه دبی

این تجربه غذایی را با چیزی عوض نمی‌کنید!

میهمانان با ورود به At.mosphere، با محیطی مجلل مواجه می‌شوند. این نوع طراحی را باید مکمل مناظر خیره‌کننده‌اي بدانید که در سراسر خط افق دبی، آب‌های نیلگون و صحرای وسیع فراتر از آن گسترده شده‌اند. پنجره‌های سقفی این رستوران چشم‌اندازی بی‌وقفه و فضای غذاخوری غوطه‌وری ایجاد می‌کنند که با خاص‌ترین مکان‌های جهان رقابت می‌کند.

منویی در قد و قواره  At.mosphere

منو لوکس رستوران At.mosphere در برج خلیفه دبی

در این رستوران بهترین مواد اولیه را با دقت و خلاقیت تهیه می‌کنند. سرآشپزها طعم‌های بین‌المللی را به‌طرز ماهرانه‌ای خلق می‌کنند و مطمئن می‌شوند که هر غذا تجربه بودن در این محیط را غنی‌تر خواهد کرد. منوی At.mosphere از پیش‌غذاهای لذیذ گرفته تا دسرهای خوش‌طعم، سمفونی مزه‌ها است که برای ارتقای لذت بردن از غذا طراحی شده است. در تراس فضای باز اینجا نیز مهمانان می‌توانند وعده‌های غذایی را در هوای آزاد و محاصره شده با چراغ‌های پر زرق و برق شهر میل کنند. نسیم خنک چنین ارتفاعی را تصور کنید!

 

رویا دبی (Ruya Dubai)

رستوران هتل مجلل گروسونور‌ هاوس مسافران را به سفری در میان طعم‌های غنی و متنوع غذاهای معاصر ترکیه دعوت می‌کند. رویا در مرکز دبی مارینا قرار دارد و گرمای مهمان‌نوازیِ ترکیه را با تکنیک‌های آشپزی آوانگارد ترکیب می‌کند. فضای داخلی آن را با رنگ‌هایی گرم، الگوهای پیچیده و تلفیقی از عناصر طراحی سنتی و معاصر خواهید یافت که جذاب و شیک است.

رستوران لوکس Ruya Dubai در دبی مارینا

منوی رؤیایی رویا

این رستوران در دبی جشنی غذایی از طعم‌های ترکی را برای نمایش سنت‌های متنوع آشپزی این کشور تدارک می‌بیند. در اینجا انواع غذاها با گوشت‌های کبابی آبدار و دریایی را با دقت تهیه می‌کنند و هر کدام نشان از تعهد رستوران به اصالت و نوآوری دارند. سرآشپزهای رویا از غذاهای منطقه‌اي ترکیه الهام می‌گیرند و منویی را پیشکشتان می‌کنند که پویا و خوشمزه است. می‌توانید از خودتان در تراس فضای باز آن با مناظر خیره‌کننده افق مارینا دبی پذیرایی کنید.

Pots, Pans & Boards

این رستوران را سرآشپز مشهور تام آیکنز طراحی کرده است که در بخش پر جنب و جوش دبی قرار دارد و مهمانان را به فضایی دلپذیر دعوت می‌کند. فضای داخلی آن تلفیقی است از طراحی روستیک و مدرن با مفهوم آشپزخانه اوپن که کمک می‌کند تا مهمانان جادوی آشپزی را تماشا کنند. غذاهای اینجا از انواع کلاسیک آرامش‌بخش گرفته تا خلاقیت‌هایی را در بر می‌گیرند که شایسته نام این رستوران در دبی هستند.

رستورانی جذاب و جالب بنام Pots, Pans & Boards در دبی

و سرانجام این‌که

از گزینه‌های غذایی دبی لذت ببرید تا تجربه غذایی را به بخش ماندگار سفرتان به این شهر تبدیل کنید. عمده رستوران‌های معروف این شهر به‌نوعی عناصر سنت و مدرنیته را در معماری و سرو غذاها ترکیب کرده‌اند. خلاصه برای رفتن به رستوران در دبی بهتر است ذائقه و ترجیحاتتان را در نظر بگیرید تا روزتان را دلچسب‌ترین گزینه‌ها بسازید!

نظرات (۲ دیدگاه)

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر محمدی
امیر محمدی
3 ماه قبل

با این وضع درهم اخه کی میتونه اینجاها بره؟؟

محمدرضا یخشی
مدیر
محمدرضا یخشی
3 ماه قبل
پاسخ به  امیر محمدی

دبی شهر گران و لوکسی هست. امیدوارم تمام ایرانیان توانایی سفر را به هر کجا که دوست دارند داشته باشند.