در صورت رزرو خودرو بیش از 2 روز هزینه تحویل و عودت در فرودگاه و شهر دبی رایگان می باشد
برای گرفتن ویزای دبی چیکار باید بکنیم؟

ویزای توریستی دبی، گزینه محبوب گردشگران

از آغازین قدم‌های برنامه‌ریزی یک سفر به شهر دبی، تاکید بر درک کامل ویزای توریستی این شهر بسیار حیاتی است. ویزای توریستی دبی، نقش کلیدی در ورود گردشگران به این شهر فراهم می‌کند و اطلاعات دقیق درباره آن می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی سفرتان کمک شایانی کند. آیا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید ویزای توریستی دبی را دریافت کنید؟ یا بهترین زمان برای اقدام به این کار چه زمانی است؟ همچنین، آیا با مزایا و محدودیت‌های این ویزا آشنا هستید؟ در این مقاله، ما به بررسی جزئیات ویزای توریستی دبی می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا بهترین راهکارها و نکات کاربردی را برای دریافت ویزای توریستی دبی کشف کنید و با آگاهی از این اطلاعات، سفری لذت‌بخش و بی‌نظیر به 

• پیشنهاد خواندنی: راهنمای جامع شماره تماس های اضطراری شهر دبی

منظور از ویزای توریستی دبی چیست؟

این ویزا را باید نوعی مجوز ورود به دبی بدانیم که امکان بازدید از آن را برای افراد غیرمقیم فراهم می‌کند. انواع مختلف این نوع ویزا را معمولاً برای اقامت کوتاه‌مدت صادر می‌کنند. آن را برای افرادی در نظر می‌گیرند که به قصد بازدید، دیدار دوستان و خانواده یا گذراندن تعطیلاتی کوتاه عازم دبی می‌شوند. فرآیند درخواست آن را می‌توانید از طریق خطوط هوایی، آژانس‌های مسافرتی یا به‌صورت آنلاین انجام دهید. مدت زمان صدور ویزا نیز بستگی به نوع آن و شرایط اقامتتان دارد.

اخذ ویزاي توریستی دبي

برای سفر به دبی چه مدارکی لازم است؟

• پیشنهاد خواندنی: رازهای رنگارنگ باغ گل دبی؛ بررسی جذابیت‌ها و زیبایی‌های منحصر به فرد

در حال حاضر می‌توانید برای دریافت سه نوع ویزای توریستی مختلف این شهر اقدام کنید:

 • استاندارد یا یک بار ورود: ویزای توریستی استاندارد معمولاً مجوز اقامتی ۳۰ روزه را در اختیارتان می‌گذارد؛ البته آن را می‌توانید ۳۰ روز دیگر تمدید کنید.
 • چندبار ورود: این ویزا مجوز چند بار ورود به کشور امارات را در بازه زمانی ۳۰ تا ۹۰ روزه فراهم می‌کند. لذا برای مسافرانی طراحی شده است که بارها به این شهر سفر می‌کنند.
 • بازدید: برای افرادی که مایل به دیدار خانواده یا دوستانشان در دبی هستند، ویزای بازدید صادر می‌شود. با این ویزای توریستی دبی می‌توانید اقامتی ۳۰، ۹۰ یا ۱۸۰ روزه داشته باشید.
 • ویزای ترانزیت: ویزای ترانزیت ۴۸ یا ۹۶ ساعته امکان بازدید از شهر را در طی زمان توقف افراد در آن فراهم می‌کند.

شرایط دریافت ويزاي توريستي دبي

این شرایط بسته به ملیت گردشگران ممکن است کم و بیش متفاوت باشد، اما به‌طور کلی می‌توانیم الزامات زیر را برای دریافت آن در نظر بگیریم.

 • گذرنامه: از تاریخ ورودتان به دبی پاسپورتتان باید دست‌کم شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزا: لازم است فرم درخواست ویزای ارائه شده توسط سفارت یا کنسولگری امارات را تکمیل کنید. برخی مسافران ممکن است درخواستشان را به‌صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت مهاجرت دبی به این نشانی ارسال کنند.
 • عکس پاسپورتی: عکس باید طبق دستورالعمل‌های مربوطه در قطع پاسپورتی و با زمینه سفید تهیه شود.
 • گواهی اقامت: در صورت اقامت با خانواده یا دوستان، رزرو هتل تأیید شده یا دعوت نامه‌ای از میزبان را باید ارائه دهید.
 • اثبات توانگری مالی: برای پوشش‌دهی هزینه اقامتتان در دبی، شاید لازم باشد شواهدی مبنی بر توانایی مالی‌تان ارائه دهید؛ مثل: صورتحساب بانکی، فیش حقوقی یا نامه‌ای مبنی بر حمایت مالی.
 • برنامه سفر: برنامه سفرتان از جمله رزرو پروازتان را باید ارائه دهید.
 • بیمه مسافرتی: معمولاً داشتن بیمه‌نامه جامع مسافرتی توصیه می‌شود که سلامت، حوادث و بازگشت به کشورتان را پوشش می‌دهد.
 • هزینه ویزا: هزینه ویزای مورد نظرتان را بپردازید؛ این هزینه ممکن است بر اساس نوع و مدت ویزا متفاوت باشد.

بد نیست بدانید که امارات با چندین کشور قراردادهای بدون ویزا و صدور ویزای فرودگاهی یا در بدو ورود منعقد کرده است. در نتیجه، شهروندان این کشورها می‌توانند بدون نیاز به داشتن ویزا وارد دبی شوند یا پس از ورود، ویزای توریستی دبی را در طی مدت زمان مشخصی دریافت کنند. این قراردادها غالباً بر مبنای روابط دیپلماتیک دوجانبه یا چندجانبه تنظیم می‌شوند.

نحوه اخذ ویزای توریستی دبی

سفری راحت و آسان به دبی و اجاره خودرو از کارا پلاس

• پیشنهاد خواندنی: راهنمای کامل چگونگی دریافت گواهینامه بین المللی

با هر روش حضوری یا آنلاینی که برای اخذ ویزای توریستی اقدام می‌کنید باید مراحل زیر را برای این کار انجام دهید. این مراحل با ارائه خدمات آنلاین درخواست ویزا بسیار آسان‌تر از قبل شده‌اند.

 • انتخاب کردن نوع ویزا: نوع و مدت ویزای توریستی را تعیین و گزینه مناسب را هنگام درخواست آنلاین انتخاب کنید.
 • آماده‌سازی اسناد: مدارک لازم را طبق توضیحات بالا آماده کنید.
 • فرم درخواست ویزا: این فرم را با دقت تکمیل کنید و مطمئن شوید که تمام جزئیاتش را با مدارکتان تطبیق داده‌اید.
 • ارسال: درخواستتان را به یکی از روش‌های زیر ارسال کنید:
 • خطوط هوایی: بسیاری از خطوط هوایی خدمات ویزای توریستی دبی را برای مسافران ارائه می‌دهند.
 • آژانس‌های مسافرتی: آژانس‌های بسیاری در زمینه رسیدگی به درخواست‌های ویزا تخصص دارند. آن‌ها شاید آسان‌ترین راه برای ارائه درخواست باشند؛ البته در صورتی‌که حوصله یا زمان مناسب را برای اقدام فردی ندارید.
 • درخواست آنلاین: برای درخواست آنلاین باید به وب‌سایت اداره مهاجرت دبی مراجعه و هزینه ویزا را به صورت الکترونیک پرداخت کنید.
 • دوره انتظار: زمان پردازش ویزای توریستی می‌تواند از چند روز کاری تا چند هفته باشد، بنابراین، توصیه می‌کنیم آن را خیلی قبل از تاریخ سفرتان درخواست دهید.
 • تأیید ویزا: ویزایتان در صورت تأیید، از طریق ایمیل اعلان اعطای ویزا اطلاع‌رسانی می‌شود. آن را باید هنگام ورود به دبی ارائه دهید.

هزینه ویزاي توریستی دبي

این هزینه به نوع ویزا، مدت اقامت و یک یا چندبار ورود بودنش بستگی دارد. البته یادتان باشد که در صورت درخواست دادن ویزا از طریق خطوط هوایی یا آژانس‌های مسافرتی ممکن است تعرفه‌هایی اضافی برای آن در نظر بگیرند. جدول زیر حدود قیمت این ویزا را نشان می‌دهد.

نوع ویزا مدت هزینه (AED)
توریستی استاندارد ۳۰ روز ۳۰۰
توریستی چندبار ورود ۳۰ روز ۳۰۰
بازدید ۳۰ روز ۳۰۰
ترانزیت ۹۶ ساعت ۵۰۰

هزینه تمديد ویزای توریستی دبی

هزینه تمدید این ویزا نیز می‌تواند تابعی از نوع و مدت زمان آن باشد. البته نوع ترانزیت قابل تمدید نیست و نوع بازدید را می‌توانید ۳۰، ۹۰ یا ۱۸۰ روز دیگر تمدید کنید. حواستان باشد که درخواست تمدید را باید قبل از انقضای ویزای فعلی‌تان ارسال کنید؛ زیرا درخواست‌های دیرهنگام ممکن است مشمول جریمه شوند. برای تمدید ویزای توریستی باید هزینه‌های زیر را در نظر بگیرید.

نوع ویزا مدت هزینه (AED)
توریستی استاندارد ۳۰ روز ۶۰۰
توریستی چندبار ورود ۳۰ روز ۶۰۰
بازدید ۳۰ روز ۶۰۰

اطلاعاتی کاربردی برای گردشگران دبی

اطلاعات مورد نیاز مسافران دبی

حال که چند و چون اخذ ویزاي توریستی دبي را مرور کردید بد نیست به‌طور خلاصه به اطلاعات مفیدی بپردازیم که در این شهر به کارتان می‌آیند. 

 • واحد پول: واحد پول رسمی دبی درهم امارات متحده عربی (AED) است. در این شهر کارت‌های اعتباری به‌طور فراگیر پذیرفته می‌شوند و دستگاه‌های خودپرداز به آسانی در دسترستان هستند.
 • زبان: زبان رسمی کشور امارات، عربی است اما در آن به‌طور وسیع به انگلیسی صحبت می‌کنند و عمده علائم راهنما را به هر دو زبان می‌یابید.
 • آب و هوا: دبی هوای گرم بیابانی دارد و دمای هوا در ماه‌های تابستان افزایش می‌یابد؛ لذا بهترین فصل بازدید از این شهر زمستان است. در این زمان بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادهای جذاب دبی برقرار هستند تا تجربه متفاوتی را برایتان بیافرینند. به آن‌ها باید تفریحات آبی مهیج دبی را نیز بیفزایید.
 • قوانین و آداب و رسوم محلی: به آداب و رسوم محلی احترام بگذارید، لباسی مناسب بپوشید و به قوانین سختگیرانه مواد مخدر در این کشور پایبند باشید.

همچنین:

 • حمل و نقل: دبی سیستم حمل و نقل عمومی مطمئن و گسترده‌ای دارد؛ از جمله متروی دبی، خطوط اتوبوس و تاکسی‌ها که به آسانی در دسترستان هستند.
 • جاذبه‌ها: مکان‌های محبوبی نظیر برج خلیفه، برج العرب، دبی مال و نخل جمیرا را نباید از دست بدهید. هر یک از آن‌ها را با آخرین اصول معماری و طراحی شهری مهیای گردشگران کرده‌اند.
 • خرید: دبی به مراکز خرید مجلل و بازارهای سنتی‌اش معروف است. در آن‌ها هر چیزی برای خرید پیدا می‌شود. برخی از مراکز خرید این شهر را با نمادهایی از تاریخ و فرهنگ دبی آراسته‌اند. حتی می‌توانید فروشگاه‌های دارای تخفیفات مناسب را پیدا کنید و در جشنواره‌هایشان خریدهایی شگفت‌انگیز رقم بزنید.
 • ایمنی: دبی را باید به‌عنوان مقصدی امن در نظر بگیرید و میزان جرم و جنایت در آن زیاد نیست. با وجود این، کار عاقلانه همواره این است که اقدامات احتیاطی لازم را در هنگام سفر در نظر بگیرید.
 • امکانات پزشکی: خدمات مراقبت‌های بهداشتی دبی کامل و بی‌نظیر هستند. بسیاری از بیمارستان‌های این شهر به بیماران بین‌المللی خدمت‌رسانی می‌کنند.
 • شماره‌های اضطراری: بهتر است قبل از عزیمت به این شهر، شماره‌های مهم را در تلفنتان ذخیره کنید؛ مثل: پلیس (۹۹۹)، آمبولانس (۹۹۸) و آتش نشانی (۹۹۷).

سخن پایانی

درخواست ویزای توریستی دبی را به روش‌های مختلفی می‌توانید ارسال کنید. با آگاهی از انواع مختلف این ویزا، رعایت شرایط لازم و پیروی از مراحل قانونی درخواست می‌توانید بی‌دردسر به دبی سفر کنید.. از طرفی،  دانستن جزئیات مفید سفر به این شهر کمکتان می‌کند تا زمان اقامتتان را به بهترین شکل مدیریت کنید. جذابیت دبی به‌عنوان مقصدی توریستی همچنان در حال ارتقا است و ترکیبی از سنت و مدرنیته را پیش چشمتان قرار می‌دهد. البته حواستان باشد که برای تمدید ویزایتان به‌موقع عمل کنید. با رعایت کردن همه موارد بالا مطمئن باشید که خاطره خوبی از سفرتان خواهید ساخت!

نظرات (۲ دیدگاه)

0 0 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا قریشی
لیلا قریشی
5 ماه قبل

زمان انتظار صدور چه مدته؟

محمدرضا یخشی
مدیر
محمدرضا یخشی
4 ماه قبل
پاسخ به  لیلا قریشی

معمولا ویزای توریستی خیلی سریع و ظرف چند روز اماده میشه.