در صورت رزرو خودرو بیش از 2 روز هزینه تحویل و عودت در فرودگاه و شهر دبی رایگان می باشد
در صورت رزرو خودرو بیش از 7 روز 5% تخفیف لحاظ میگردد
هزینه پارک خودرو و پارکینگ در دبی

هزینه پارکینگ در دبی؛ ۲۰۲۴ – اطلاعات جامع و نحوه پرداخت

اگر شما هم خودرو شخصی خود را داشته و یا نسبت به اجاره خودرو در دبی اقدام کرده باشید، به احتمال زیاد بارها درگیر یافتن محل مناسب برای پارک خودرو و هزینه پارکینگ در دبی شده‌اید. پیدا کردن محل مناسب برای پارک یکی از راه‌‌ها و روش‌های نگهداری و مراقبت از خودرو است. شاید این مسئله در شهرهای کوچک و کم تردد مشکلی برای رانندگان ایجاد نکند؛ اما در شهرهای پر جمعیت، یکی از دغدغه‌های اصلی روزمره است. یکی از شهرهای بزرگ و پر تردد از نظر مسافر، دبی نام دارد. دبی برای دوست داران رانندگی شهری ایده آل به شمار می‌آید، زیرا خودروهای لوکس و گران قیمتی در این شهر وجود دارد که بسیاری از افراد را به رانندگی و اجاره خودرو وسوسه می‌کند.

حال سوالی که پیش می‌آید این است برای پارک خودروها در دبی باید چه قوانینی را رعایت کرد؟ برای پاسخ به این نوع سوالات می‌توانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

انواع پارگینگ ها در دبی جهت پارک خودرو

• پیشنهاد خواندنی: از شگفتی‌های فراوان ارائه شده در تفریحات دبی لذت ببرید!

انواع پارکینگ‌ دبی

پارک کردن خودرو در دبی برخلاف سایر کشورهای پر رفت و آمد بسیار آسان است، زیرا محل پارک‌های فراوانی در کنار خیابان یا به صورت پارکینگ وجود دارد. در این بخش می‌خواهیم انواع پارکینگ دبی را بررسی کنیم.

پارکینگ‌های تجاری دبی

همانطورکه می‌دانید مراکز خرید دبی بسیار مشهور و پرطرفدار هستند، به همین علت به محل‌های اطراف این مراکز، پارکینگ تجاری گفته می‌شود. اگر از نظر زون بندی این مناطق را بررسی کنیم، نواحی A و B در این مناطق قرار دارند. در ادامه به توضیح کامل و دقیق‌تر این مناطق و قوانین مختص آن‌ها می‌پردازیم.

زون A

معمولا قوانین رانندگی در دبی در اکثر مناطق یکسان است؛ موردی که باعث تغییر زون‌ها می‌شود تفاوت در قوانین پارک خودرو است. منطقه A برای پارک‌ در مدت زمان کوتاه کاربرد دارد و هزینه‌ پارکینگ روزانه در این مکان‌ها پرداخت کنید در نیم ساعت ۲ درهم، در ۲ ساعت ۸ درهم، در ۳ ساعت ۱۲ درهم و برای ۴ ساعت مبلغ ۱۶ درهم در نظر گرفته شده است.

زون B

پارکینگ‌های موجود در ناحیه B جز مناطق تجاری محسوب می‌شوند؛ اما تفاوت آن‌ها با زون A در این مورد است که این مناطق برای پارک خودرو برای مدت طولانی شناخته می‌شود. اگر بخواهیم در مورد قیمت پارک خودرو در این ناحیه اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم، می‌توانیم به هزینه ۶ درهم برای دو ساعت، ۹ درهم برای سه ساعت، ۱۲ درهم برای ۴ ساعت، ۱۵ درهم برای پنج ساعت و ۲۰ درهم برای ۲۴ ساعت اشاره کرد. البته بهتر است این نکته را بدانید که ساعت کاری پارکینگ‌های تجاری از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب و در روزهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۸ الی ۱۸ و ۲۰ الی ۲۴ تعیین شده است.‌

• پیشنهاد خواندنی: لحظه‌ای متفاوت برای سفر به دبی؛ زمانی که شگفتی‌ها شما را فرا می‌خواند!

قوانین پارکینگ های تجاری در شهر دبی

پارکینگ‎های غیر تجاری

اگر کمی از مناطق تجاری فاصله بگیرید و به مناطق مسکونی، جاده‌ها، مناطق گردشگری و سواحل نزدیک شوید با پارکینگ‌های غیر تجاری روبرو خواهید شد. این پارکینگ‌ها قیمتی پایین‌تر و مناسب‌تر از مناطق تجاری دارند به همین دلیل بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند. بازه زمانی فعالیت این پارکینگ‌ها از ساعت ۸ صبح الی ۲۲ بوده و در تمامی ایام هفته برقرار است.

زون C

یکی از مناطق غیر تجاری برای پارک خودرو ناحیه C است که رنج قیمتی آن به این صورت است: پارک ۱ ساعته ۲ درهم، پارک ۲ ساعته ۵ درهم، پارک ۳ ساعته ۸ درهم و ۴ ساعته ۱۱ درهم است.

زون D

این زون معمولا مناطق مسکونی همانند القصیص و النهضه را پوشش می‌دهد و قیمت‌ها استثنایی و مناسبی دارد که می‌توان به یک ساعت ۲ درهم، ۲ ساعت ۴ درهم، ۳ ساعت ۵ درهم، ۴ ساعت ۷ درهم و ۲۴ ساعت ۱۰ درهم اشاره کرد. همانطورکه می‌بینید این قیمت‌ها بسیار مناسب و جذاب هستند، به همین دلیل بیشتر مورد توجه افراد قرار می‌گیرند.

• پیشنهاد خواندنی: اطلاعات کلیدی قوانین رنت خودرو در دبی، سفری آسان با راهنمایی ساده و موثر!

پارکینگ ‌های ویژه

به مناطقی که در نواحی ذکر شده در بخش‌های قبل قرار نگیرند، مناطق ویژه گفته می‌شود که به چند زون بندی مختلف تقسیم می‌شود. در ادامه دربتره هریک از این زون‌ها اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

زون E

معمولا مناطق خرید و تفریحی در مناطق تحت پوشش این زون قرار می‌گیرند. جالب است بدانید پارکینگ‌های نواحی ساحلی و زیر زمینی نیز در این ناحیه قرار دارند که هزینه نوع زیر زمینی برای تمامی افراد رایگان است. در مورد هزینه سایر قسمت‌های این زون می‌توان اینگونه گفت: به ازای یک ساعت ۴ درهم، به ازای ۲ ساعت ۸ درهم، به ازای ۳ ساعت ۱۲ درهم و برای ۴ ساعت ۱۶ درهم است.

زون F

این زون مناطقی همچون TECOM که شامل هتل دهکده دانش، شهر اینترنتی دبی و مدیا سیتی را پوشش می‌دهد. هزینه پارک خودرو در این زون برای ۱ ساعت ۲ درهم، برای ۲ ساعت ۵ درهم، برای ۳ ساعت ۸ درهم و برای ۴ ساعت ۱۱ درهم است.

زون G

این منطقه برای مسافران و توریست ها بیشتر مورد توجه است، زیرا مناطق اطراف میراث تاریخی و آثار باستانی دبی را در بر می‌گیرد. هزینه پارکینگ دبی در این محل‌ها را می‌توان به این صورت شرح داد: در ۱ ساعت ۴ درهم، ۲ ساعت ۸ درهم، ۳ ساعت ۱۲ درهم و ۴ ساعت ۱۶ درهم گزاری می‌شود.

• پیشنهاد خواندنی: شماره تماس های ضروری که هر مسافر در سفر به دبی باید به همراه داشته باشد

نحوه پرداخت هزینه پارکینگ در دبی

نحوه پرداخت هزینه پارکینگ در دبی

روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از آن طریق هزینه‌های گفته شده در بخش قبل را پرداخت کنید که در ادامه به چند روش معتبر و متداول اشاره می‌کنیم. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما از کاراپلاس اجاره خودرو در دبی، اتومبیلی رنت کرده‌اید می‌توانید از این طریق اقدام به پرداخت کنید.

۱. پرداخت از طریق سکه

شما می‌توانید هزینه پارکینگ خودروی خود را به صورت سنتی یعنی از طریق سکه بپردازید. همواره در منطقه پارکومترهایی وجود دارند که می‌توانید سکه درهم را به آن‌ها بدهید و بدهی خود را تسویه کنید.

۲. پرداخت از طریق اپلیکیشن

اگر شما هم جز علاقمندان و دنبال کنندگان تکنولوژی و پیشرفت عصر حاضر هستید می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های مختلف مانند RTA Dubai هزینه پارک خودرویتان را پرداخت کنید. این روش به صورت آنلاین بوده و بسیار سریع و آسان صورت می‌گیرد. بعد از پرداخت با این شیوه پیامکی حاوی تایید تراکنش برای شما ارسال می‌شود که به شما اطمینان می‌دهد.

 

۳. پرداخت از طریق واتساپ

واتساپ یکی از برنامه‌های پرطرفدار در دبی است که در پرداخت‌ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه پرداخت از طریق واتساپ به این صورت است. که شما باید شماره ثبت خودرو و مدت زمان پارک خود را به خط تلفن RTA که در بخش قبل توضیح داده شد ارسال کرده و هزینه را از طریق حوالی بانکی برای آن‌ها ارسال کنید.

۴. پرداخت از طریق NFC

یکی از روش‌هایی که می‌توانید از آن طریق بدهی پارکینگ خود را پرداخت کنید NFC است. برای استفاده از این امکانات تنها کافی است بر روی کارت خوانی که نزدیک خودرو شما است ضربه زده و طبق دستورالعمل‌های آن پیش روید.

پرداخت هزینه پارک خودرو در پارکینگ های دبی

سخن پایانی

اکثر مسافرین که نسبت به اجاره ماشین در دبی اقدام نموده اند معمولا از قوانین پارک خودرو و هزینه پارکینگ در دبی بی‌اطلاع هستند. در این مقاله به طور کامل توضیحاتی در این مورد در اختیار شما قرار گرفت. شما می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که داده شد منطقه مناسب با بودجه خود را برای پارک خودرویتان انتخاب کنید.

حتی اگر در این شهر مسافر هستید می‌توانید از طریق کارا پلاس اجاره خودرو در دبی را تجربه کرده و از آن لذت ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اجاره و تعرفه‌های آن می‌توانید با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط باشید.

نظرات (۲ دیدگاه)

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
maryam
maryam
21 روز قبل

واقعا یکی از معظلات دبی نحوه پرداخت هزینه اون هست. خیلی مقاله مفیدی بود مخصوصا فیلم هاش.

محمدرضا یخشی
مدیر
محمدرضا یخشی
21 روز قبل
پاسخ به  maryam

خواهش میکنم. سعی میکنیم محتواهای مفیدتری هم تولید کنیم.